Firma

O Nas

Przy wejściu do Manufaktury Doti roztacza się zapach czekolady, który niezmiennie urzeka wszystkich gości. 

To właśnie tutaj, w niewielkiej Manufakturze w Smolcu, od ponad 25 lat łączymy różnorodne smaki, oferując naszym klientom przepyszne chwile z naszymi czekoladkami. Mimo wieloletniej rutyny, wciąż tak samo cieszy nas błysk w oku każdej osoby, która po raz pierwszy próbuje naszych smakołyków.

Naszym celem jest stworzenie czekoladek, którymi każdy będzie chciał się podzielić z najbliższymi.

Dorota Mroczkowska
Założycielka firmy DOTI

W naszej niewielkiej manufakturze ręcznie i z najlepszych surowców wytwarzamy przepyszne owoce i orzechy w czekoladzie.

Nieustannie ulepszamy smak i jakość naszych wyrobów, dbając o piękne opakowania i sposób prezentacji. Dzięki temu nasze czekoladki doskonale nadają się na oryginalne prezenty zarówno dla bliskiej osoby, jak i dla cenionego kontrahenta.

Doti – chwila przyjemności w zabieganym świecie.
Co robimy?

Owoce i orzechy w czekoladzie to nasza domena. Posiadamy najprawdopodobniej najszerszą ofertę owoców drażerowanych w czekoladzie na świecie!

Dopełnieniem jest bogaty wybór orzechów i migdałów w pysznej czekoladzie mlecznej, białej i deserowej. 

W eleganckich opakowaniach oraz w luzie oferujemy:

 • ponad 50 oryginalnych smaków czekoladek z owocami i orzechami
 • certyfikowane czekoladki BIO
 • słodycze bezglutenowe
 • upominki biznesowe
Dla kogo?

Czekoladki z Manufaktury Czekolady Doti to naturalne smakołyki dla wszystkich, którzy poszukują oryginalnych smaków i bezkompromisowej jakości.

To wybór dla osób:

 • Doceniających przyjemność smaku
 • Uwielbiających dzielić się radością z najbliższymi i obdarowywać ich prezentami
 • Nie lubiących rutyny i poszukujących nowych wrażeń
 • Chcących zaskoczyć swoich kontrahentów niebanalnym prezentem firmowym made in Poland
 • Będących fanami ruchu Slow Food i tradycyjnych metod produkcji
Gdzie jesteśmy?

Produktów Doti nie znajdziecie w każdym supermarkecie za rogiem.

Nasza oferta kierowana jest głównie do rynku specjalistycznego – m.in. sklepów ze słodyczami, cukierni, delikatesów, kawiarni, herbaciarni i winiarni.

Można nas znaleźć również w wybranych galeriach handlowych, a także w sklepach ze zdrową żywnością.

Słodycze z Doti sprzedawane są obecnie w ponad 20 krajach, m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet w tak egzotycznym miejscu jak Bermudy.

Manufaktura Doti to firma rodzinna, której założycielami są Dorota i Mariusz Mroczkowscy. Tradycję rodzinną kontynuują córki, Magdalena i Weronika, które pracują nad rozwojem rynku i produktów. Tajemnicą sukcesu firmy jest wieloletnie doświadczenie pracowników i wytrwałość w poszukiwaniu idealnego połączenia smaków.

Mimo ponad 25-letniej rutyny, wciąż z przyjemnością podjadamy codziennie nasze czekoladki, czerpiąc z nich radość i inspirację do dalszej pracy! 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej produkcji Odwiedź nasz blog
Nasze marki
Doti
Najstarsza i najbardziej rozpowszechniona marka Doti Manufaktury. Odświeżony w 2013 roku znak graficzny firmuje produkty oferowane luzem, eleganckie saszetki na rynku krajowym, produkty okazjonalne oraz całą Manufakturę Doti.
Berry Allure - Chocolate covered Fruits & Nuts
Marka Premium – ekskluzywna linia czekoladek w torebkach z zawieszką oraz w saszetkach, oferowana na rynku specjalistycznym w kraju i za granicą.
Doti natural
Linia certyfikowanych produktów ekologicznych i bezglutenowych – produkty oferowane w Eko-saszetkach.
Doti coffee
Specjalistyczna linia produktowa – kawa w czekoladzie przeznaczona na rynek kawiarni i restauracji. Elegancka saszetka o wadze 30g to produkt dla smakoszy kawy.
Chocolate Garden
Marka Chocolate Garden towarzyszyła naszym produktom przez wiele lat na rynkach zagranicznych. Obecnie zastąpiła ją zarejestrowana marka Berry Allure.
Ręczna produkcja

Owoce i orzechy oblewamy czekoladą w tradycyjnych bębnach drażeciarskich. Jest to metoda wymagająca dużego udziału pracy ręcznej, niemałego doświadczenia i wyjątkowych umiejętności, aby mieć pewność, że otrzymany produkt będzie miał idealny kształt i połysk.

Produkujemy w małych partiach, a każda z nich jest dokładnie sprawdzana pod względem jakościowym, estetycznym i smakowym.

Niewielkie serie produkcyjne pozwalają nam na oferowanie klientom również produktów dostosowanych do ich wymagań.

W produkcji naszych łakoci wykorzystujemy najczęściej owoce kandyzowane lub suszone.
Owoce kandyzowane
Owoce kandyzowane

Owoce kandyzowane przygotowywane są specjalnie dla nas w tradycyjnym procesie kandyzowania, podczas którego są one utrwalane w naturalnym syropie cukrowym przez ponad 48 godzin. Owoce kandyzowane to najczęściej owoce z naszego regionu geograficznego, takie jak np. wiśnie, truskawki, jabłka, agrest czy czarna porzeczka.

Owoce suszone
Owoce suszone

Bakalie i suszone owoce to tradycyjne przysmaki, często łączone z czekoladą. Nasze owoce suszone pochodzą zwykle z krajów południowych, gdzie tradycja suszenia owoców jest bardzo bogata, np. daktyl, figa, rodzynka, mango. Suszona jest również tak popularna ostatnio żurawina.

Orzechy i migdały
Orzechy i migdały

Orzechy i migdały przed oblaniem czekoladą są prażone na miejscu, by przyjemnie chrupać podczas jedzenia. Podczas gdy owoce najlepiej smakują z ciemną czekoladą, orzechy i migdały proponujemy w czekoladach: mlecznej, białej lub deserowej, często ze specjalnym dodatkiem, np. z chili lub cynamonem.

Czekolada
Czekolada

Czekolada, której używamy, pochodzi od renomowanego producenta belgijskiego Barry Callebaut. Dzięki współpracy z tak uznanym partnerem możemy zaoferować naszym klientom wyśmienitą czekoladę o doskonałych parametrach. W zależności od produktu, do drażerowania wykorzystujemy czekoladę deserową o zawartości kakao 43% (do większości owoców i orzechów), czekoladę mleczną 32% (do orzechów i migdałów), czekoladę białą z wanilią do migdałów i orzechów, a także czekoladę gorzką, czekoladę bio oraz czekoladę dla diabetyków.

Przywiązanie do tradycji i rzemieślniczy charakter naszych wyrobów nie powoduje, że stronimy od nowoczesnych rozwiązań w produkcji. Część innowacyjnych urządzeń, służących np. do pakowania naszych unikalnych zawieszek, wprowadziliśmy samodzielnie. Stosujemy również nowoczesne metody i narzędzia takie jak np. waga wielogłowicowa czy wykrywacz metalu, które automatyzują część produkcji i ułatwiają współpracę z większymi klientami.

Oczywistą konsekwencją naszej strategii jest szczególna dbałość o jakość i bezpieczeństwo naszej produkcji. Surowce pozyskujemy ze sprawdzonych źródeł, dokładnie kontrolując ich jakość.

W 2013 roku naszej firmie został wdrożony standard jakościowy BRC, łączący elementy zawarte w ISO 9000, HACCP, GMP oraz GHP. W wyniku certyfikacji uzyskaliśmy bardzo dobrą notę A, potwierdzającą wysokie standardy bezpieczeństwa żywności we wszystkich obszarach naszej działalności.

Jesteśmy również certyfikowani w obszarze produkcji słodyczy ekologicznych oraz wyrobów bezglutenowych. Posiadamy także certyfikat zrównoważonego rolnictwa UTZ.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszej produkcji Odwiedź nasz blog
Gdzie kupić

Czekoladki Doti znajdziecie w sklepach specjalistycznych w kraju i za granicą – wszędzie tam, gdzie doceniany jest oryginalny smak i jakość produktów.

O nasze przysmaki można pytać m.in. w:

 • sklepach ze słodyczami, butikach czekoladowych, cukierniach
 • delikatesach i niektórych sklepach spożywczych
 • sklepach z kawą i herbatą
 • herbaciarniach, kawiarniach, winiarniach
 • supermarketach Premium
 • sklepach z produktami ekologicznymi i ze zdrową żywnością
 • sklepach z prezentami oraz pamiątkami
 • sklepach na lotniskach
 • wybranych stacjach benzynowych
 • sklepach przyszpitalnych
 • sklepach internetowych
Tradycyjny sklep ze słodyczami
Tradycyjny sklep ze słodyczami
Sklep cukierniczy Goplana na wrocławskim rynku
Delikatesy specjalistyczne
Delikatesy specjalistyczne
Food Premium Gate – delikatesy na warszawskim lotnisku Okęcie
Supermarket Premium
Supermarket Premium
Julius Meinl - słynne Delikatesy Premium w samym sercu Wiednia
Kawiarnia
Kawiarnia
Kawiarnia Maraska na gdańskim deptaku
Sklep z żywnością ekologiczną
Sklep z żywnością ekologiczną
Organic Farma Zdrowia – sieć delikatesów ekologicznych
Sklep internetowy
Sklep internetowy
Mychoco.world - specjalistyczny sklep ze słodyczami w Niemczech

Jeśli chciałbyś wprowadzić nasze czekoladki do swojej oferty lub znasz miejsce, gdzie koniecznie powinny się one znaleźć – napisz do nas!

Więcej o naszych partnerach i miejscach sprzedaży przeczytasz na naszym blogu.

Certyfikaty i nagrody

W Manufakturze Doti codziennie pracujemy nad udoskonaleniem produktów i naszych procedur, dzięki czemu możemy pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Nasze produkty uzyskały także certyfikację dla wymagających rynków ekologicznych i żywności bezglutenowej. Aktywnie uczestniczymy w pracach stowarzyszeń na rzecz jakości i rozwoju biznesu.

Więcej o naszych osiągnięciach przeczytacie na blogu firmowym.

Certyfikat Jakości BRC
Certyfikat Jakości BRC z najwyższą oceną A, potwierdza funkcjonowanie wysokich standardów bezpieczeństwa żywności we wszystkich obszarach firmy. Standard British Retail Consortium łączy elementy zawarte w ISO 9000, HACCP, GMP oraz GHP.
Certyfikat Rolnictwa Ekologicznego
Certyfikat Rolnictwa Ekologicznego potwierdza, że składniki wykorzystane w produkcji linii Bio zostały wyprodukowane w sposób ekologiczny, zgodnie z Rozporządzeniem Rady WE 834/2007. Jednostka certyfikująca to PNG.
Certyfikat Żywności Bezglutenowej
Certyfikat Żywności Bezglutenowej – certyfikowane słodycze dla osób na diecie bezglutenowej i chorych na celiakię, oznaczone znaczkiem przekreślonego kłosa, nie zawierają glutenu.
Superior Taste Award**
Nagrody Superior Taste Award** zostały przyznane przez Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości w Brukselii (ITQI) naszym produktom trzykrotnie: w 2013, 2009 oraz 2008 roku.
Wyróżnienie „Żywność i napoje dla gastronomii”
Wyróżnienie dla migdałów w czekoladzie z kardamonem za najlepszy produkt w kategorii „Żywność i napoje dla gastronomii” podczas XVII Międzynarodowych Targów Gastronomicznych „Eurogastro 2013” w Warszawie.
Nagroda Great Taste
Nagroda Great Taste Award za wspaniały smak naszego Rabarbaru w czekoladzie przyznana została w 2008 roku przez brytyjskie stowarzyszenie Guild of Fine Food.
Rzetelna Firma

Manufaktura Doti jest uczestnikiem programu Rzetelna Firma, w ramach którego zobowiązaliśmy się do promowania biznesu społecznie odpowiedzialnego i do przestrzegania norm etycznych „rzetelnej firmy” obejmujących w szczególności praworządność, rzetelność, przejrzystość i odpowiedzialność w prowadzeniu biznesu.

Polska Ekologia

Od 2015 roku Doti jest członkiem stowarzyszenia Polska Ekologia, które skupia producentów wytwarzających wyroby ekologiczne. Stowarzyszenie ma na celu współdziałanie wytwórców, którzy funkcjonują na rynku ekologicznym i dążą do promocji produkcji i świadomości ekologicznej.

Podziękowanie od Ministerstwa Gospodarki

Z okazji 25-lecia polskiej transformacji otrzymaliśmy od MG podziękowanie w uznaniu za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości w środowisku lokalnym oraz zaangażowanie i wkład w rozwój polskiej gospodarki.

Inicjatywa Firm Rodzinnych

Doti jest członkiem Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, którego celem jest budowanie środowiska wsparcia dla polskich firm rodzinnych. Inicjatywa wspiera budowanie wspólnoty przedsiębiorców oraz działania na rzecz dobra wspólnego, w tym wzrost zainteresowania przedsiębiorczością rodzinną.

Efektywność Energetyczna

Nasza firma w związku z udziałem w cyklu szkoleń dotyczących racjonalnego wykorzystania energii otrzymała certyfikat „Firma Efektywna Energetycznie”. Uroczyste wręczenie odbyło się 16 maja 2012 roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.